Jak vznikl rozmanitý svět Vařme.cz

„Při otevřeném okně v kuchyni, na začátku loňské jara, rodí se náš nápad.“

Celou myšlenku podnítila obyčejná zapomnětlivost a nepořádek v receptech. Znáte to sami - chcete překvapit přátele skvělými miniburgery, hledáte recept na jahodový koláč na oslavu narozenin nejlepší kamarádky a nedokážete si vzpomenout, kde jste ten recept viděli. Byl to blog, webová stránka nebo snad časopis?

Chtěli jsme sdílet naše oblíbené recepty

A tak vznikl Vařme.cz. Nemohli jsme si vzpomenout na jeden recept a najednou nás to trklo. Chyběl nám unikátní prostor, kde bychom měli všechny oblíbené recepty na jednom místě, vždy po ruce a pěkně zorganizované podle vlastních preferencí. Italská kuchyně, letní grilovačka, narozeniny, sladkosti pro děti… Zkrátka jsme začali tvořit místo, kde se můžeme inspirovat, pochlubit se vlastními výtvory a přeposílat recepty nebo rovnou celé kuchařky svým přátelům.

Největším zdrojem nápadů pro nás byl Pinterest. Skoro rok jsme usilovně pracovali a snažili se promítnout do našeho nápadu vše, co jsme si na začátku vysnili. Chtěli jsme, aby milovníci dobrého jídla náš projekt zbožňovali. Aby byl delikátní po všech stránkách. Museli jsme mu tedy vymyslet chutné a libozvučné jméno, které se ve světě neztratí. Nazvali jsme jej proto Vařme.cz.

Vařme.cz - jediné místo pro vaše recepty

Vařme.cz je unikátní prostor, pro vaše oblíbené recepty. Libovolně je ukládáte do svých kuchařek podle zvolených preferencí. Jednu kuchařku můžete mít plnou sladkých jídel, jiné recepty může spojit jediná ingredience, další se může tematicky vztahovat třeba k oslavám narozenin. Možností je na Vařme.cz nepočítaně.

Báječnou hráškovou polévku, která chutná nejen celé rodině ale i kolegům v práci i mimčin medový dort, kterému nikdo neodolá, spojuje jedna věc. Poptávka po receptu. Už nemusíte hledat tužku a papír, ale jednoduše své přátele odkážete na Vařme.cz. Ať už chystáte slavnostní večeři pro rodinu, narozeninový dort pro vaši dlouholetou kamarádku, nebo tematickou párty, stačí jen všechny recepty vložit do on-line kuchařky a všechny žadatele o recept odkázat tam.

Jistě jste se již ocitli v některé z následujících situací „Dáš mi recept?“.

Situace č.1 - Narozeninová oslava mé dobré kamarádky. Všem chutná čokoládový dort s jahodami. Už po prvním soustu slyším: „Dáš mi recept?“

Situace č.2 - Mám rande a rozhodla jsem se uvařit doma. Vařím špagety Carbonara, ještě jsem se skoro nestačila usadit a už slyším: „Dáš mi recept?“

Situace č.3 - Peču koláč pro kolegyni z práce, která neustále hledá nápady, co upeče pro své ratolesti. Špaldová buchta s jablky má velký úspěch. Kolegyně mi šeptá do ucha: „Dáš mi recept?“

Situace č.4 - Nedělní oběd u maminky. Svíčková a domácí knedlík se povedla víc než jindy. „Dáš mi recept?“

Pokud jste se našli alespoň v jedné situaci, gratulujeme a vítáme vás v našem světě nejlepších jídel a všemožných laskomin. Na Vařme.cz najdete ty nejlepší recepty, kuchařky vašich známých i recepty kuchařských velikánů. Přejeme Vám delikátní vaření.

Náš tým

Jarda
Ondřej
Pro zlepšení uživatelského komfortu uživatelů našich internetových stránek a pro zajištění dalších úkolů požíváme cookies. Používáním s tímto souhlasíte.
OK
Váš prohlížeč je zastaralý a web se nemusí chovat zcela správně. Prosím aktualizujte svůj prohlížeč. Pro více informací navštivte outdatedbrowser.com.